Poznaj wspaniałe właściwości octu jabłkowego.

Na czym polega dieta octowa?

Dieta octowa nie jest dietą rygorystyczną. Opiera się ona przede wszystkim na stosowaniu się do kilku zaleceń, dzięki którym możliwe jest gubienie zbędnych kilogramów.
odchudzanie z octem jabłkowym

Najważniejszą czynnością w czasie stosowania diety octowej jest wypijanie roztworu octu jabłkowego z wodą. Należy go wypijać trzy razy dziennie, mianowicie rano (tuż po przebudzeniu), przed obiadem oraz przed położeniem się do łóżka. Roztwór musi być wykonany z zachowaniem odpowiednich proporcji. Do szklanki wody wlewamy więc dwie łyżki octu jabłkowego, starannie mieszając miksturę.

Już po kilku tygodniach stosowania kuracji octowej można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak wiedzieć, że co jakiś czas należy robić przerwę (minimum na okres tygodnia), by nie nadwyrężyć stanu układu pokarmowego, a zwłaszcza żołądka. Co więcej, nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż może to skończyć się bardzo niebezpiecznie dla naszego organizmu. Wszelkie niepokojące objawy zawsze jak najszybciej zgłaszajmy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Dodatkowe zasady odchudzania z wykorzystaniem diety octowej:

W trakcie octowej kuracji odchudzającej zawsze trzymajmy się zaleconej dawki octu jabłkowego, bez względu na to, czy ocet będziemy przyjmować w formie roztworu czy w formie kapsułek (takie preparaty również można dzisiaj znaleźć w aptekach). Co więcej, w czasie diety nie powinno się przyjmować żadnych leków ani suplementów diety, więc tego zalecenia również przestrzegajmy.

Dieta octowa na ogół jest dietą skuteczną, przynoszącą oczekiwane rezultaty w postaci utraty od kilku do kilkunastu kilogramów (w zależności od czasu stosowania kuracji). Należy jednak wiedzieć, że w trakcie odchudzania się możemy natknąć się na różne przeszkody, między innymi związane z nietolerancją naturalnej postaci octu przez nas układ pokarmowy.

Copyright © by ocetjablkowy.net.pl 2012 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@ocetjablkowy.net.pl | Do góry