Ulubione 5 składników Zielonego Smoothie (Jest jak sok!)

Pisaliśmy o smoothies tu i tam przez lata tutaj w ABM. Może nie jest to nowy nawyk, ale z pewnością jest to jeden z tych, na punkcie których wciąż mam obsesję. Szczególnie zielone smoothie, wypełnione mnóstwem zielonych warzyw! Uwielbiam to, że bez względu na to, jak dziwny był mój dzień pod względem jedzenia, prawie zawsze mam składniki, aby w ciągu kilku minut przygotować to pięcioskładnikowe smoothie. Więc nawet jeśli skończę jedząc losowy asortyment różnych przepisów, które mogę testować dla ABM lub naszej nadchodzącej książki kucharskiej, nadal mogę dostać dużą porcję zielonych warzyw w każdej chwili.

Pomyślałam, że podzielę się z Wami moim obecnym ulubionym "przepisem" na wypadek, gdybyście potrzebowali inspiracji w postaci zielonego smoothie.

Ulubione 5 składników Zielonego Smoothie, służy do jednego.

  • 3 mrożone kostki szpinaku
  • 2 zamrożone plasterki banana (około 1 do 1,5 uncji)
  • 1 łyżka masła migdałowego
  • 1 łyżka stołowa płatków kokosowych
  • 1 szklanka mleka migdałowego (oryginalnego, niesłodzonego)

Prawdziwa magia za dlaczego mogę całkiem dużo zawsze zrobić ten smoothie tak szybko jest, ponieważ zawsze mam tacę lodu z mrożonych kostek szpinaku w mojej zamrażarce. Wystarczy zmiksować cały pęczek na raz z odrobiną wody i zamrozić na tacy. Kupuję szpinak do tego celu. Ale to również działa świetnie, jeśli masz jakieś zielenie (szpinak, jarmuż, lub jakichkolwiek serdecznych zieleni), które są resztki lub o włączyć się na ciebie. Wymieszaj je z odrobiną wody i zamroź je! Nie znajdziesz się kiedykolwiek wyrzucając zieleni ponownie i to sprawia, że rzucanie smoothie razem super szybkie i łatwe.

Zawsze mam też w zamrażarce dużą torbę mrożonych plasterków banana. Możesz również użyć świeżego banana, ale posiadanie go zamrożonego w małych plasterkach pozwala mi dodać tylko trochę na raz (głównie dla słodyczy) bez marnowania niczego.

Połącz wszystkie składniki razem w dobrym blenderze i mieszaj, aż będą bardzo gładkie, prawie jak sok!

Zamieściłam zdjęcie mojego porannego zielonego smoothie na Instagramie kilka tygodni temu i ktoś zapytał, czy robię wyzwanie Simple Green Smoothies. Właściwie to nie sprawdzałam wcześniej ich strony, ale jest świetna! Jeśli potrzebujesz więcej pomysłów na przepisy na smoothie, sprawdź je na pewno.

Czasami dodaję coś na wierzch mojego smoothie, co zwykle zjadam na końcu, po wypiciu całej rzeczy. Zazwyczaj jest to odrobina granoli lub posiekanych orzechów. Ostatnio w moim zwykłym sklepie spożywczym znalazłam słoiczek pyłku pszczelego, więc postanowiłam go wypróbować. Jest to z pewnością unikalny składnik, który widziałem już wcześniej dodawany do smoothies w sklepach ze zdrową żywnością i nie tylko. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie wiedziałabym, co to jest. Ha! Po tym jak kupiłem słoik, poszedłem do domu i zacząłem szukać informacji na jego temat i dostałem kilka dość mieszanych informacji. Więc nie mogę powiedzieć, że naprawdę go polecam. Czy wszyscy próbowaliście pyłku pszczelego? Kciuki w górę czy kciuki w dół?

Ale dodanie czegokolwiek innego jest całkowicie opcjonalne, ja często zostawiam moje smoothie nago. Dzięki, że mogę się podzielić!

Story Page