Amerykański blender znany na całym świecie

Blendery cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wśród propozycji godnych zainteresowania jest Vitamix, blender o mocy 1200 W. Nietrudno zauważyć, że moc jest duża, standardowe urządzenia oscylują w granicach wartości 800 Wi zdecydowanie odbiegają pod względem funkcjonalności od przedmiotowego Vitamixa.

Zalety blendera

Główną zaletą tego blendera są odpowiednio dobrane ostrza i mechanizm miksowania, dzięki czemu można uzyskać aksamitnie gładkie koktajle, smoothies, zupy, sosy i kremy.

Zaletą jest także duży, 2 litrowy kielich, który pozwala przygotować posiłek dla całej rodziny bez większego wysiłku. Bez problemu możemy więc przygotować smaczny i atrakcyjny posiłek dla bliskich.

Dzięki zdejmowanej pokrywie w dowolnym momencie można dołożyć dodatkowe składniki, także podczas blendowania. Dodatkowym ułatwieniem jest specjalny popychacz, skonstruowany w taki sposób, by nie kolidował z ostrzami podczas pracy blendera. Popychacz sprawdza się szczególnie podczas mielenia warzyw i owoców w dużych ilościach.

Prosta obsługa

Vitaminax to blender bardzo funkcjonalny i jednocześnie prosty w obsłudze, problemu nie stanowi również montaż urządzenia, ponadto Vitamix odznacza się bardzo solidnym wykonaniem, dzięki czemu może służyć przez długi czas. Wśród zalet warto wymienić również łatwość czyszczenia urządzenia – wystarczy wlać wodę z płynem do połowy urządzenia i włączyć blender – kielich myje się praktycznie sam.

Bogate wyposażenie

Zestaw zawiera również instrukcję obsługi w języku polskim, książkę z przepisami w języku angielskim oraz płytę CD z najważniejszymi przepisami oraz cennymi poradami technicznymi. Nie ma oczywiście obowiązku korzystania z przepisów, nie mniej jednak z cała pewnością zobrazują nam one to, w jaki sposób należy używać blender.

Blender do kuchni

Urządzenie można dopełnić specjalnym kielichem Dry Blade, do którego dołączona jest oddzielna książka.

Na uwagę zasługuje również strona wizualna Vitamixu – design nawiązuje do amerykańskich robotów kuchennych z lat 60-tych ubiegłego stulecia. Blender dostępny jest w czterech kolorach, dzięki czemu bez problemu można dostosować go do ogólnego charakteru i wystroju kuchni, a nawet potraktować jako niebanalny element dekoracyjny.

Gwarancja jakości

Godny podkreślenia jest fakt, że Vitamix to sprzęt produkcji amerykańskiej, 70 % surowców pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych, a to oznacza, że urządzenie nie ma nic wspólnego z chińskimi pseudosprzętami wątpliwej jakości, których na rynku, niestety, nie brakuje.

Vitamix posiada 7-letnią gwarancję, co także świadczy o jego jakości. Urządzenie umożliwia miksowanie, blendowanie, ubijanie, mielenie, podgrzewanie, kruszenie lodu, a także mielenie owoców i warzyw. Posiadacze kielicha Dry Blade mogą dodatkowo mielić ziarna i zagniatać ciasto.

Reasumując, za pomocą Vitamixu można wykonać wiele kuchennych czynności, m.in. przygotować koktajle, także z dodatkiem lodu, przygotujemy i podgrzejemy zupę-krem, kremy, pasty, masło z orzechów i pestek, zmielimy lód i ziarna na mąkę, wyprodukujemy mleko roślinne, posiekamy warzywa, a także zagnieciemy ciasto.

Story Page