Wpływ octu jabłkowego na odchudzanie, dieta octowa

Z całą pewnością zdecydowana większość osób ocet jabłkowy docenia przede wszystkim ze względu na jego właściwości odchudzające.
 
Najważniejszą substancją w składzie octu jabłkowego wydaje się być pektyna, która przyspiesza tempo trawienia. Co więcej, związek ten ma ponadto bardzo korzystne działanie na obniżanie cholesterolu we krwi, a także wykorzystywany jest w profilaktyce chorób krążeniowo – naczyniowych (miażdżyca, nadciśnienie).

Oczywiście o właściwościach odchudzających octu jabłkowego nie zadecydowała tylko i wyłącznie pektyna. Za właściwości te odpowiedzialnych jest także szereg innych substancji, w tym między innymi składniki mineralne oraz aminokwasy.

Odchudzanie z octem wcale nie musi oznaczać oczywiście rezygnacji z naszych ulubionych posiłków. Obecnie w sieci możemy znaleźć wiele naprawdę rygorystycznych diet, które powodują nie tylko utratę kilogramów, ale i cennych składników z naszego organizmu. Ocet jabłkowy jest pod tym względem specyfikiem wyjątkowo bezpiecznym, właśnie ze względu na swój skład.

Odchudzanie się z octem jabłkowym umożliwia starannie opracowana dieta owocowa 

Na czym polega dieta octowa?

odchudzające działanie octu jabłkowego Dieta octowa nie jest dietą rygorystyczną. Opiera się ona przede wszystkim na stosowaniu się do kilku zaleceń, dzięki którym możliwe jest gubienie zbędnych kilogramów. 

Najważniejszą czynnością w czasie stosowania diety octowej jest wypijanie roztworu octu jabłkowego z wodą. Należy go wypijać trzy razy dziennie, mianowicie rano (tuż po przebudzeniu), przed obiadem oraz przed położeniem się do łóżka. Roztwór musi być wykonany z zachowaniem odpowiednich proporcji. Do szklanki wody wlewamy więc dwie łyżki octu jabłkowego, starannie mieszając miksturę.

Już po kilku tygodniach stosowania kuracji octowej można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak wiedzieć, że co jakiś czas należy robić przerwę (minimum na okres tygodnia), by nie nadwyrężyć stanu układu pokarmowego, a zwłaszcza żołądka. Co więcej, nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż może to skończyć się bardzo niebezpiecznie dla naszego organizmu. Wszelkie niepokojące objawy zawsze jak najszybciej zgłaszajmy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Story Page