Smeg – z Włoch na cały świat

Smeg to pochodząca z Włoch marka sprzętu gospodarstwa domowego, która zrodziła się z mariażu pięknej tradycji oraz nowoczesnych technologii.

Pierwsze kroki

Firma Smeg została założona przez włoską rodzinę podejmującą się najróżniejszych działań przedsiębiorczych już od XIX wieku. Sam Smeg powstał w 1948 roku i zajmował się wtedy głównie kuchenkami gazowymi. Już wtedy była to jednak firma nastawiona na charakterystyczne dla włoskich produktów odważne wzornictwo, atencję w stosunku do detali, jak również najwyższą jakość techniczną. W kolejnych dekadach wszystkie te wartości były w pełni podtrzymywane, przez co Smeg był i jest jednym z najlepszych ambasadorów znaku Made In Italy.

Rozwój firmy

Smeg od początku swojej działalności stawia na rozwiązania innowacyjne. Firma znana jest z tego, że była jednym z pionierów kuchenek gazowych posiadających systemy automatycznego zapłonu, timery oraz zawory bezpieczeństwa. Jej wejście na rynek urządzeń profesjonalnych związane było z małą rewolucją, ponieważ zaproponowała największą i najwydajniejszą w swoim czasie zmywarkę do naczyń. Smeg był także obecny, kiedy świat podbijały płyty grzewcze oraz piekarniki do zabudowy.

Włochy w kuchni

Stylistyka oraz technologia

Jak przystało na włoską firmę, Smeg zawsze współpracował z najlepszymi designerami i w dużej mierze dzięki temu dorobił się miana firmy globalnej. Sukces zaczął się wraz z linią wyposażenia kuchennego inspirowanego stylistyką czasów powstawania firmy, a ugruntowany został poprzez wejście w rynek najnowocześniejszych technologii, czyli w urządzenia dla świata nauki. Kluczem dla zrozumienia rosnącego znaczenia marki na całym świecie w obecnej dekadzie są przede wszystkim centra rozwojowe firmy skupiające się na badaniu funkcjonalności urządzeń i na zapewnianiu im najwyższej jakości.

W odpowiedzi na nasze potrzeby Smeg pragnie dostarczać sprzęt gospodarstw domowego ludziom XXI wieku, czyli osobom dynamicznym i lubiącym gotować razem z przyjaciółmi. Stylistyka i funkcjonalność ich urządzeń pozwala na umieszczanie ich w miejscu centralnym i przekształcanie kuchni w normalne pomieszczenie, gdzie się bawimy i przyjmujemy gości. Idzie to w parze z bezpieczeństwem urządzeń oraz ich niezawodnością, z której są znane.

Story Page