Mistrzowskie oczyszczanie cytryn (a.k.a. dieta lemoniadowa)

Melissa DelMastro

Master Cleanse (a.k.a. the Lemonade Diet)

Sok z cytryny stał się jednym z najmodniejszych składników diet oczyszczających i detoksykacyjnych. Według Global Healing Center, kwas cytrynowy w soku z cytryny pomaga organizmowi tworzyć soki trawienne i pomaga w procesie trawienia. Może być również pomocny przy kamicy nerkowej, problemach z oddychaniem, oczyszczaniu wątroby i bólach gardła. Z drugiej strony, zbyt duża ilość soku z cytryny może uszkodzić zęby i spowodować próchnicę ze względu na wysoką zawartość kwasu w cytrynach. Pamiętaj, aby po wypiciu soku wypłukać usta wodą lub umyć zęby. Picie przez słomkę również może ograniczyć szkodliwe działanie kwasu na zęby.

Istnieje wiele różnych cytrynowych oczyszczania online, ale najbardziej popularnym oczyszczaniem jest obecnie Lemon Juice-Master Cleanse. Stało się to trendem po Beyoncé Knowles (piosenkarka/performerka) przypisała swoją utratę wagi w filmie "Dreamgirls" z 2006 r. tej diecie lemoniadowej Master Cleanse. To oczyszczenie pochodzi z książki napisanej przez Stanley Burroughs nazwie "Master Cleanser;". W swojej książce, po raz pierwszy wprowadził ten 10-dniowy detox z składników jako sposób na wyleczenie wrzodów żołądka naturalnie. Następnie w 2004 roku Peter Glickman ponownie wprowadził ten sam przepis w swojej książce "Schudnij, miej więcej energii i bądź szczęśliwszy w 10 dni" jako sposób na oczyszczenie organizmu, przywrócenie energii i szybką utratę wagi. Przepis zawiera: 2 łyżki stołowe świeżego soku z cytryny (nie tego wstępnie wyciśniętego, który zawiera konserwanty), 2 łyżki stołowe syropu klonowego klasy B, 1/10 łyżeczki pieprzu cayenne i 10 uncji czystej wody - dla jednej pojedynczej porcji.

Wiele osób chwali sobie tę dietę za zdolność do zrzucenia nawet 20 kilogramów w ciągu 10 dni. Oczyszczanie wymaga 10-dniowej diety przepisu Lemon Juice-Master Cleanse. W związku z tym, że jest to dieta, która nie wymaga spożywania żadnych pokarmów stałych ani dodatkowych, z wyjątkiem herbaty przeczyszczającej rano i wieczorem, zalecamy stosowanie sokowirówek elektrycznych Ceado S98 i SL98 Commercial jako świetnych sokowirówek cytrynowych do tego przepisu. Do wyboru są także samoobsługowe wyciskarki kranowe JBT Fresh'n Squeeze CJ lub MFJ. Więcej informacji na temat Oczyszczania Cytrynowego i stojących za nim badań można znaleźć na stronie Mastercleanse.

Story Page