Przeciwwskazania do stosowania octu jabłkowego

Chociaż ocet jabłkowy jest naturalnym specyfikiem, produkowanym na bazie jabłek, to jednak niekiedy można zetknąć się z przeciwwskazaniami co do jego stosowania. Pamiętajmy, że ocet jabłkowy sam w sobie jest produktem bezpiecznym, lecz jeśli przekroczymy zalecane dawki jego spożycia, wówczas możemy ponieść groźne konsekwencje tego postępowania.

Ocet jabłkowy nie może być przyjmowany przez wszystkich. Po specyfik ten nie powinny sięgać zwłaszcza osoby przyjmujące regularnie leki, cierpiące na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe. W takich sytuacjach najlepiej jest się skonsultować z lekarzem.

Diety octowej nie zaleca się także stosowania kobietom w ciąży. Nie ma natomiast wyraźnych przeciwwskazań, które zakazywałyby łączenia antykoncepcji hormonalnej z przyjmowaniem octu jabłkowego. W takich przypadkach jednak zaleca się zachowanie co najmniej dwugodzinnej przerwy pomiędzy przyjęciem tabletki i spożyciem trunku.

Z octu jabłkowego powinny także zrezygnować osoby borykające się z problemami żołądkowymi oraz wątrobowym (wrzody żołądka). Mogą one sięgnąć wprawdzie po kapsułki lub tabletki z octem jabłkowym, ale w takich sytuacjach również warto zasięgnąć specjalistycznej porady lekarza.

Ocet jabłkowy będzie dla nas specyfikiem bezpiecznym, jeśli tylko będziemy przyjmować go rozsądnie. Nawet więc jeśli zdecydujemy się na dietę octową, pamiętajmy o tym, by w trakcie diety robić cotygodniowe przerwy. W ten sposób będziemy się odchudzać bezpiecznie i na pewno nie nadwyrężymy własnego żołądka. 

 

Story Page